Sevgi Evleri Erkek Yetiştirme Yurdu’nda, Hijyen Eğitimi

 

Halk Sağlığı Haftası etkinliklerinin 5. gününde Çorum Halk Sağlığı Müdürlüğü Bulaşıcı Olmayan Hastalıklar, Programlar ve Kanser Birimi eğitim ekibinden Hemşire Fatma Yağlı, Sevgi Evleri Erkek Yetiştirme Yurdu’na bir eğitim ziyareti gerçekleştirdi.

Hijyen konulu slayt gösterileri ve videolar eşliğinde gerçekleştirilen eğitimde; 12-18 yaş grubundaki çocuklar, beden temizliği ve ağız temizliği hakkında bilgilendirildi. Özelikle tuvaletten önceki ve sonraki temizlik vurgulanırken, doğru el yıkama teknikleri çocuklara uygulamalı olarak anlatıldı.

Yemek öncesi ve sonrası el ve ağız temizliği hakkında verilen bilgilerden sonra, sağlıklı diş fırçalama yöntemi yine uygulamalı olarak tatbik ettirildi. Eğitim bitiminde çocuklara el temizliği ve grip salgını hakkında bilgilendirici broşürler dağıtıldı.

Bir yurttan ziyade, ferah ve modern bir ev havasına sahip olan Sevgi Evleri’nde, çocukların morallerinin yüksek olduğu gözlendi.

Halk Sağlığı eğitim ekibini makamında misafir eden Yurt Müdürü Ömer Pehlivan ve Müdür Yardımcısı Hüseyin Şahin; kurumun yapısı, faaliyetleri ve hedefleriyle ilgili bilgiler verdi. Sevgi Evleri’ni ismine yakışır bir sevgi yuvası haline getirdiklerini, öncelikli olarak eğildikleri konunun çocukların eğitimleri ve sağlıkları olduğunu söyleyen Pehlivan, çocuklar arasında da kardeşlik ve sahiplenme duygularını aşılamaya çalıştıklarını ifade etti. Ayrıca, Halk Sağlığı Müdürlüğü’nün bu tarzdaki eğitimlerle kendilerini sık sık ziyaret etmelerinden memnunluk duyacaklarını belirtti.

Ömer Pehlivan, Hüseyin Şahin ve çocukların, eğitim ekibini uğurlamalarıyla birlikte ziyaret sona erdi.

 

Facebook

Twitter

YouTube

 

Ziyaretçi Bilgileri

Bugün10813
Toplam3213733